Zabawy z dzieckiem

kostka dziecko

Rodzic podczas zabaw z dzieckiem pamiętać powinien o dostosowywaniu rozrywki do wieku i stopnia zaawansowania malucha. Wspólne zabawy mogą być świetną okazją do nauczenia dziecka nowych umiejętności oraz poprawienia tych nabytych już wcześniej. Zabawa nie zawsze oznaczać musi aktywność fizyczną, bieganie i wygłupy. Czasem znacznie lepszym rozwiązaniem jest rozrywka w skupieniu podczas układania puzzli, czy też rozwiązywania łamigłówki.

Kostka Rubika dla dziecka

Układanie kostki Rubika nie jest czynnością łatwą nawet dla wielu dorosłych, a więc dzieci początkowo powinny dostawać do zabawy łamigłówki o mniejszym stopniu zaawansowania. Dodatkowo, konieczne jest wytłumaczenie maluchowi jak ułożyć dziecięcą kostkę Rubika, tak aby układanka sprawiała przyjemność, a nie wywoływała stresu i zdenerwowania.

Skupienie jakie pojawia się u dziecka podczas takiej zabawy, może dawać efekty w późniejszym czasie podczas nauki w szkole. Umiejętność sprawnego myślenia i zadaniowego podejścia do pojawiającego się problemu w efekcie przynosić może duże korzyści również w szeroko rozumianym rozwoju intelektualnym dziecka.