Kostka Rubika 4x4x4 nadaje się również jako zabawka dla dziecka

Kostkę Rubika zna chyba każdy dorosły Polak. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych była to jedna z popularniejszych w Polsce zabawek. Działo się tak, ponieważ jej wynalazcą był Węgier Erno Rubik. Wynaleziona przez niego kostka, nazwana jego nazwiskiem, oryginalnie składała się z trzech kwadratów na każdym boku. Przez lata powstało wiele wersji kostki, w tym wersja z jednym kwadratem więcej, czyli 4x4x4.

Kostka Rubika 4x4x4 dla dziecka uczy i bawi

Choć zdecydowanie trudniejsza do ułożenia, niż kostka o trzech kwadratach, kostka o czterech kwadratach również sprawdzi się jako zabawka, która nie tylko bawi, ale przede wszystkim uczy. Próbując złożyć kostkę, dziecko nabywa umiejętności logicznego myślenia oraz spostrzegawczości. Ponadto, to świetna rozrywka, po którą można sięgnąć w każdej chwili. Przydatna jest w podroży, gdy nie można swobodnie korzystać z urządzeń elektronicznych.

Rubika kostka 4x4x4 idealna dla dzieci w każdym wieku

Choć może się wydawać, że trudniejsza wersja kostki Rubika jest zbyt trudna dla dzieci, to warto ją kupić i dać dziecku, aby się sprawdziło. Może się okazać, że dziecięca kostka 4x4x4 stanie się jedną z ulubionych zabawek dziecka, a to może przynieść tylko same pozytywy.